Серхи Гајдаи

Сподели со своите пријатели

Власта на Луганската област ги повикуваат граѓаните веднаш да започнат со евакуација. Loading… Гувернерот Серхи Гајдаи наведува дека 50 луѓе биле евакуирани од градовите Лисичанск и Северодонецк.   Украинскиот воен гувернер предупреди на можни руски „провокации“ за време на велигденските празници   Тој на Телеграм најави дека во текот наПрочитај повеќе