Сергеј Марков

Сподели со своите пријатели

Поранешниот советник на Кремљ, Сергеј Марков, изјави дека основачот на Вагнер, Евгениј Пригожин е потенцијално најголемата закана за Владимир Путин, опишувајќи го како „гласот на народот“ затоа што „ја зборува вистината“. Loading… Политичкиот притисок врз Путин се зголемува по успешната украинска контраофанзива и руските неуспеси на бојното поле, а неговитеПрочитај повеќе