СДСМ. Саша Богдановиќ

Сподели со своите пријатели

Во денешната изјава за медиумите, портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, тврди дека вчеранавечер е претепан претседателот на Општинската организација на СДСМ од Центар, Саша Богдановиќ. Loading… Според Шилегов, околу полноќ, во моментот кога Богдановиќ излегувал од својот автомобил, пред зградата во којашто престојува, две лица, со црни маски, веднаш го нападналеПрочитај повеќе