Саулос Чилима

Сподели со своите пријатели

Војниците, полицајците и шумските чувари денеска ја продолжија потрагата по потпретседателот на Малави, Саулос Чилима, поранешната прва дама Шанила Џимбири и осум други владини претставници, по сомнежите дека воен хеликоптер се урна во планинскиот регион на северот на земјата. Loading… Како што беше претходно објавено, постои сомневање дека Чилима можебиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Авионот во кој се наоѓал потпретседателот на Малави Саулос Чилима и уште девет лица исчезнал, соопшти кабинетот на претседателот на таа африканска земја, пишува Ројтерс. Loading… „Авионот на одбранбените сили на Малави исчезна од радарот“ откако ја напушти областа Лилонгве, главниот град на Малави, се вели во соопштението. Претседателот ЛазарусПрочитај повеќе