Роман Старовоит

Сподели со своите пријатели

Две руски села во областа Курск останаа без струја откако украинските сили фрлија две експлозивни направи на трафостаница, изјави утринава регионалниот гувернер Роман Старовоит. Loading… Рускиот гувернер наведува дека поради нападот без струја останале селата Попово-Лежачи и Теткино. Едно лице, тврди рускиот гувернер, кое работело на поправките завршило со раниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинските сили погодија електрана во повеќекратни напади во руската област Курск, предизвикувајќи делумно затемнување, изјави локалниот гувернер. Loading… „Имаше вкупно околу 11 лансирања. Електраната беше погодена“, рече Роман Старовоит, гувернер на регионот Курск, на апликацијата за пораки Телеграм. „Поради ова дошло до делумен прекин на електричната енергија во областа СужаПрочитај повеќе