Родион Мирошник

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, со декрет воведе санкции за уште 198 личности од јавниот живот во Русија, објавено е на официјалната веб-страница на претседателот на Украина. Loading… Уредбата стапува во сила со денот на објавувањето, пренесува ТАСС. Документот е објавен во целост на веб-страницата, а меѓу санкционираните е веројатноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Западните земји не планираат да инвестираат во обновата на Украина, а сите оптимистички изјави на оваа тема се лаги, тврди поранешниот амбасадор на самопрогласената Луганска народна република во Москва, Родион Мирошник, пренесува ТАС, пренесува Танјуг. Loading… „Беа платени како камикази и решија дека тоа се средства за долг и среќенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Околу 30 луѓе загинаа за време на украинското гранатирање на колона бегалци во областа Харков, изјави за Спутник, Родион Мирошник, шеф на претставништвото на самопрогласената Луганска народна република во Русија. Loading… Според него, итните служби не можат да ги извадат телата на загинатите во бегалската колона поради континуираното украинско гранатирање.Прочитај повеќе