роаминг

Сподели со своите пријатели

Повеќе од 80 пратеници во Европскиот парламент испратија писмо до претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, со барање за продолжување на бесплатниот роаминг на Западен Балкан. Loading… „Особено сега е важно под еден покрив да ги собереме сите што ги споделуваат нашите европски вредности“, се наведува во писмото.Прочитај повеќе