Ријад Шаќири

пратеници куманово

Сподели со своите пријатели

Седум кумановци и еден липковец од пет коалиции ќе седнат во собраниските клупи на новиот парламентарен состав според сегашните проекции на ДИК. Loading… Најмногу претставници ќе има во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, дури тројца. Два има коалицијата на ДУИ, а по еден имаат ЗНАМ, СДСМ и ВЛЕН. Иван Стоилковиќ – ДПСМПрочитај повеќе