Рам Бахадур Бамјан

Сподели со своите пријатели

Непалскиот суд осуди човек за кој илјадници веруваат дека е реинкарнација на Буда, за сексуално злоставување деца, изјави судски службеник. Loading… Службеникот рече дека судот ќе го осуди Рам Бахадур Бамјан (33) на 1 јули и дека му се заканува казна затвор до 14 години, пренесе „Ројтерс“. Адвокатот на БамјанПрочитај повеќе