Пол Ричард Галагер

Сподели со своите пријатели

Новиот десничарски премиер на Италија, Џорџa Мелони, во вторникот се состана со папата Франциск и високи претставници на Ватикан, одржувајќи, како што рече Светата столица, „срдечни разговори“. Loading… Мелони, кој ја презеде функцијата во октомври на чело на најдесничарската влада во повоената историја на Италија, е католички конзервативец. Оваа 45-годишнаПрочитај повеќе