ПКК

Сподели со своите пријатели

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу ја предупреди Шведска дека Анкара нема да го поддржи нејзиното членство во НАТО алијансата доколку не преземе мерки против Курдистанската работничка партија /ПКК/, која е прогласена за терористичка организација во Турција. Loading… ПКК одржа митинг во Стокхолм каде беа упатени навреди кон турскиотПрочитај повеќе