Питер Фелдман

Сподели со своите пријатели

Контроверзниот градоначалник на Франкфурт, Питер Фелдман, е разрешен на граѓански референдум, покажуваат резултатите од гласањето, јави денеска агенцијата Хина. Loading… Повеќе од 95 отсто од гласачите гласаа за отповикување на Фелдман, политичар од централно-левичарската Социјалдемократска партија. Според Хина, Фелдман се соочил со обвинувања за корупција и неговиот мандат бил исполнетПрочитај повеќе