Первомајск

Сподели со своите пријатели

Најмалку шест цивили се повредени во украинското гранатирање на градот Первомајск, а во нападот е урната и болницата, соопштија властите на самопрогласената Луганска Народна Република (ЛНР). Loading… Во соопштението на мисијата на ЛНР при Здружениот центар за контрола и координација, се наведува дека се повредени пациенти и медицински персонал одПрочитај повеќе