Орит Струк

Сподели со своите пријатели

Еден од идните министри во кабинетот на Бенјамин Нетанјаху предложи на израелските лекари да им се дозволи да одбијат лекување на ЛГБТК пациенти поради религиозни причини. Loading… Нејзиниот говор ги засили стравувањата дека новата влада ќе претставува закана за правата на хомосексуалците. Израелскиот претседател Исак Херцог ја осуди растечката анти-ЛГБТКПрочитај повеќе