ООУ „Браќа Миладиновци“

Сподели со своите пријатели

Заврши санацијата на кровот на кумановското централно училиште „Браќа Миладиновци“, соопштија денеска надлежните од училиштето. Loading… Градежните активности ќе се реализираат во внатрешноста на третиот кат, каде при обилни дождови протекуваше и е небезбедно за одвивање на наставата. -Сега ќе се санира внатрешноста на третиот кат, таваните, ходникот, кои значителноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Владата на денешната седница донела одлука за реконструкција на објектите на основните училишта „Браќа Миладиновци“ и „Крсте Петков Мисирков“ во Општина Куманово. Loading… Оваа информација на Фејсбук ја објави премиерот Димитар Ковачевски, без да наведе повеќе детали. – Вложуваме во училишните објекти низ целата држава, затоа што сите ученици имаат неприкосновеноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Владата вчера на седница донесе одлука да обезбеди околу 243.000 евра за реконструкција на кровот на основните училишта „Браќа Миладиновци“ и „Крсте Мисирков“ во Куманово. Loading… – Со измени на програмите за капитални инвестиции на МОН годинава се обезбедуваат и околу 15 милиони денари со кои ќе се реконструира кровотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заврши поставувањето на новата енергетско-ефикасна фасада на основното училиште „Браќа Миладиновци“ во близина на Соколана во Куманово, информираа денеска надлежните од училиштето. Loading… Учениците кои следат настава во овој истурен објект од наредната учебна 2022/23 година ќе следат настава во објект со реновирана фасада. Надлежните очекуваат со новата енергетски ефикаснаПрочитај повеќе