Олексеј Ресников

Сподели со своите пријатели

Може ли Украина да ги потисне руските трупи во Херсон? Дали е можно на југот на Украина, како што успеа на северот? Кога би можело да се случи тоа? Овие прашања деновиве ги поставуваат милиони Украинци. Loading… Според Херсон, се зголемуваат знаците на долгоочекуваната контраофанзива на југот. Сепак, ситуацијата еПрочитај повеќе