Олександр Пављук

Сподели со своите пријатели

Рано утринава одекнаа експлозии во Киев, а избувна и пожар во еден од критичните инфраструктурни објекти во регионот на Киев. Loading… Според прелиминарните информации, нема повредени, објави шефот на Киевската регионална воена управа Олексиј Кулеба, пренесува Униан. Претходно, заменик-командантот на копнените сили на вооружените сили на Украина, Олександр Пављук, изјавиПрочитај повеќе