Експлозии во Киев, пожар во инфраструктурен објект

Сподели со своите пријатели

Рано утринава одекнаа експлозии во Киев, а избувна и пожар во еден од критичните инфраструктурни објекти во регионот на Киев.

Loading...

Според прелиминарните информации, нема повредени, објави шефот на Киевската регионална воена управа Олексиј Кулеба, пренесува Униан.

Претходно, заменик-командантот на копнените сили на вооружените сили на Украина, Олександр Пављук, изјави дека експлозиите утринава во Киев и во Киевската област не се поврзани со воени операции.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.