Новопавливска

Сподели со своите пријатели

Генералштабот на вооружените сили на Украина утринава соопшти дека руските сили спроведуваат офанзивни операции во правец на Бахмут, Авдијивка и Новопавливска. Loading… Руските сили се обидуваат да ги задржат териториите што ги зазедоа, концентрирајќи ги напорите на одвраќање на акциите на украинските сили во одредени правци, пренесува Укринформ. Се додаваПрочитај повеќе