Нобуо Киши

Сподели со своите пријатели

Јапонија ќе испрати маски и облека во Украина за заштита од хемиско оружје, изјави денеска министерот за одбрана Нобуо Киши. Loading… Јапонија дополнително ќе испрати извидувачки беспилотни летала, а пратките ќе дојдат по барањата на Киев, во време на зголемена загриженост дека Русија ќе користи хемиско оружје во Украина. НеодамнаПрочитај повеќе