Наваф ал Ахмад ал Џабер Ал Сабах

Сподели со своите пријатели

Кувајтскиот емир шеик Наваф ал Ахмад ал Џабер Ал Сабах е примен во болница поради итен здравствен проблем, објави државната новинска агенција. Loading… Состојбата на 86-годишниот владетел е стабилна, објави во средата КУНА. Агенцијата КУНА, повикувајќи се на кувајтски функционер, на платформата Х, поранешна Твитер, објави дека емирот бил пренесенПрочитај повеќе