населба Карпош

Сподели со своите пријатели

Педесет и осумгодишен кумановец бил физички нападнат од жител на Струмица во кумановската населба Карпош. Loading… – На 15.07.2023 во 12.40 часот во СВР Куманово, З.М.(58) од село Пчиња, кумановско, пријавил дека во населба Карпош во Куманово бил физички нападнат од Д.Р.(27) од Струмица, информираат од Министерството за внатрешни работи.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Општина Куманово почна со реконструкција на улици во населбите Ајдучка Чешма и Карпош. Loading… Како што денеска информираа надлежните од одделението за комунални дејности од општината се поставува бекатон на десетина улици во двете населби.     Жителите на овие приградски населби со години бараа санација на улиците за даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во тек е асфалтирање на паркинг просторот пред новоизградената Црква „Св.Архангел Михаил“ во населба Карпош во Куманово. Loading…     Како што информираше денеска градоначалникот на Општина Куманово, градежните активности се донација од компанијата „Кооп инжинеринг“.     – Во 2023 година следува изградба и на паркинг просторот кај ЏамијатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Општина Куманово објави оглас за избор на компанија за реконструкција на улицата „172“ во населбата Карпош, соопштија надлежните. Loading… Според објавата заинтересираните компании покрај општите документи барани во тендерската документација треба да достават и потврда за регистрирана дејност како доказ дека е регистриран како физичко или правно лице за вршењеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Населбите Ајдучка Чешма и Карпош во Куманово денеска ќе останат без електрична енергија во период од 08:00 до 15:00 часот, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Станува збор за најавени прекини од страна на ЕВН поради интервенции во дистрибутивниот систем.Прочитај повеќе