Се асфалтира паркингот околу црквата во населба Карпош (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Во тек е асфалтирање на паркинг просторот пред новоизградената Црква „Св.Архангел Михаил“ во населба Карпош во Куманово.

Loading...

 

 

Како што информираше денеска градоначалникот на Општина Куманово, градежните активности се донација од компанијата „Кооп инжинеринг“.

 

 

Loading...

– Во 2023 година следува изградба и на паркинг просторот кај Џамијата на Аџи Шефкет во населба Тоде мендол повторно со донација, напиша Димитриевски.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вонредна седница на Советот на Општина Куманово