Нагорно Карабах

Сподели со своите пријатели

Азербејџан ги негираше тврдењата на Москва дека ги повлекува своите сили од зоната што ја патролираа руските мировници во регионот Нагорно-Карабах. Loading… „Нема промена во позицијата на азербејџанската армија во населбата Фарук, која е дел од суверените територии на нашата земја“, соопшти азербејџанското Министерство за одбрана, пренесува Ројтерс. Москва воПрочитај повеќе