Малме

Сподели со своите пријатели

Тинејџер на 18-годишна возраст е осуден на доживотен затвор за убиство на две учителки во средно училиште во Малме, Шведска, пред речиси шест месеци. Loading… Покрај затворската казна, тој ќе треба да плати и околу еден милион шведски круни како отштета на преживеаните роднини, објави судот. Тој сам се пријавилПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шведската полиција уапси тинејџер осомничен дека убил едно лице и ранило друго во престрелка во трговски центар во Малме во петокот. Loading… Повредениот од здобиените повреди починал, додека жената по инцидентот во Центарот Емпора е испратена во болница, соопшти полицијата. „Веќе нема непосредна опасност за граѓаните. Засега се смета декаПрочитај повеќе