крокодили

brown crocodile on body of water during daytime

Сподели со своите пријатели

Градските власти во јужна Кина ги повикаа жителите да се држат настрана од водните тела додека се обидуваат да лоцираат и фатат десетици крокодили кои избегале од фарма за време на поплавите. Loading… Исчезнувањето на сијамските крокодили, меѓу кои 69 возрасни и 6 младенчиња, е потврдено по невремето што гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Несреќна 88-годишна жена била убиена од крокодил кога случајно паднала во езеро додека се занимавала со градинарство во заедница на постари лица, соопштија властите во американската сојузна држава Јужна Каролина. Loading… – Властите беа повикани во Сан Сити Хилтон Хед во понеделникот во 11:15 часот поради дојава за крокодил којПрочитај повеќе