Кристофер Вреј

Сподели со своите пријатели

Кина украла повеќе американски деловни и лични податоци од сите други земји заедно, изјави директорот на ФБИ Кристофер Вреј пред Комитетот за домашна безбедност на Претставничкиот дом. Loading… „Масивната кинеска хакерска програма е најголема во светот и тие украдоа повеќе лични и деловни информации од Американците од која било другаПрочитај повеќе