криптоберза

Сподели со своите пријатели

Размената за криптовалути Binance неочекувано ја повлече својата понуда за преземање на конкурентниот конкурент FTX, велејќи дека проблемите на компанијата се „надвор од нашата контрола или способност да помогнеме“. Loading… Објавувајќи дека се откажува од преземањето на FTX, Binance, најголемата крипто берза во светот, изјави дека во текот на процесотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Наглиот пад на вреднсота на Биткоинот и другите криптовалути влијаеше на банкарските сметки на некои од најбогатите луѓе, помеѓу кои и браќата близнаци Камерон и Тајлер Винклевос. НОВ УДАР: Банките забранија продажба на биткоин со кредитни картички Loading… Идентитчните близнаци познати се од претходно, кога го тужена Марк Цукерберк, основачотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Зад најголемата кражба на криптовалути во светот, според сомневањата, стои Северна Кореја. Имено, минатиот месец извршен е хакерски напад врз една од најголемите јапонски берзи за криптовалути – Коинчек, од која се украдени дури 530 милиони долари. НОВ УДАР: Банките забранија продажба на биткоин со кредитни картички Loading… Украдени сеПрочитај повеќе