Краснодар

Сподели со своите пријатели

Шестгодишно дете загина, а пет лица се повредени во напад на украински дрон врз руската област Краснодар на југозапад, изјави денеска регионалниот гувернер Вањамин Кондратиев. Loading… „За жал, шестгодишно девојче им подлегна на повредите во болница по напад со дрон во Приморско-Ахтарск, град во Краснодарската област“, ​​изјави гувернерот преку Телеграм,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин во средата потпиша втор указ со кој, меѓу другото, се воведуваат ограничувања за движење во и надвор од осум региони кои граничат со Украина. Loading… Ограничувањата на движењето се однесуваат на јужните руски региони Краснодар, Белгород, Брјанск, Воронеж, Курск и Ростов – кои граничат со УкраинаПрочитај повеќе