Кралско семејство

Сподели со своите пријатели

Официјалниот портрет на кралското семејство предизвика големо внимание во јавноста, а создаден е во Бакингемската палата на 18 септември, само 10 дена по смртта на кралицата и еден ден пред официјалниот државен погреб. Loading… На новата слика се Чарлс, сопругата на кралицата Камила, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. На фотографијатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По серијата откажувања поради здравствени проблеми, кралицата Елизабета Втора ја очекуваат во вторник на нејзиното прво големо јавно излегување по неколку месеци, на религиозна церемонија во чест на нејзиниот покоен сопруг принцот Филип. Loading… Кралицата, која во април ќе го прослави својот 96-ти роденден, е на програмата на церемонијата штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јапонската принцеза Ајако, ќерка на покојниот јапонски принц Такамодо, одлучила да се омажи за дистрибутер на стока Кеи Мори и поради тоа ќе мора да се откаже од титулата, но за возврат ќе добие еднократна парична помош во износ од неколку милиони долари. Принцезата со идниот сопруг ја запознала нејзинатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Скандал од светску размени настана кога во јавноста исплива книгата за кралицата Елизабета и пикантериите на нејзиниот брак со принцот Филип. – Не постоеше убава жена во близината на Филип со која тој не флертуваше. Но, на кралицата тоа не и пречеше, му даваше отворени раце да се дружи соПрочитај повеќе