Константин Затулин

Сподели со своите пријатели

Константин Затулин, првиот заменик-претседател на Комитетот на руската Државна дума за прашања на Заедницата на независни држави (ЗНД), изјави дека претседателот на Белорусија Александар Лукашенко е болен, но нема ковид, пренесува Klix.ba. Loading… Затулин за медиумите Подјем изјави дека знае од што е болен Лукашенко, но не ја прецизираше дијагнозата.Прочитај повеќе