Конрад Музика

Сподели со своите пријатели

Независниот одбранбен аналитичар Конрад Музика изјави за Скај њуз дека „сè укажува на тоа дека Белорусија ќе се приклучи на војната во иднина“. Loading… Музика ги опиша белоруските вооружени сили како „еден вид мистерија“ и додаде дека редовните единици на белоруската армија практично континуирано се обучуваат од април, а неодамнаПрочитај повеќе