Кира Рудик

Сподели со своите пријатели

Дури и ако се работи за украинска ракета која требала да пресретне руски ракети, тоа е резултат на нашиот обид да ги одбраниме нашите животи, изјави украинската пратеничка Кира Рудик за Sky News. Loading… „Не треба да заборавиме дека сето ова е резултат на руските напади врз нашата земја“, додадеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кира Рудик, пратеник во украинскиот парламент, се појави на телевизија N1 преку видео врска и го коментираше утринава рускиот ракетен напад врз Киев и низа други украински градови. Loading… „Не беше нападнат само Киев, туку и целата територија на Украина. Гледаме дека беа испратени најмалку 80 ракети, а нашите силиПрочитај повеќе