Ким Ил Сунг

Сподели со своите пријатели

Покрај сестрата и министерот за надворешни работи, во блискиот круг на севернокорејскиот владетел Ким Џонг Ун се појави и нова жена чиј идентитет не ѝ е познат на јавноста. Loading… Неколку месеци на снимките на тамошните државни медиуми се гледа жена во едноставен црн костум, со очила и црна чантаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Папата Франциск во телевизиско интервју побара од властите во Пјонгјанг да го поканат да ја посети Северна Кореја, додавајќи дека нема да ја пропушти можноста да ја посети таа земја и да работи за мир. Loading… Потенцијалната папска посета на изолираната земја со нуклеарно оружје беше најавена во 2018 годинаПрочитај повеќе