KHARA

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот рок бенд „KHARA“ во понеделник со почеток од 21 часот, на платото пред НУЦК „Трајко Прокопиев“ Куманово ќе одржи самостоен целовечерен концерт. Целта на групата е финиширање на „Indiegogo crowdfunding“ кампањата за финансирање на нивниот втор албум „Heaven Can Wait“. На настанот ќе има поставен штанд за донации, кадеПрочитај повеќе