Кен МекКалум

Сподели со своите пријатели

Директорот на британската разузнавачка агенција МИ5, Кен МекКалум, во средата изјави дека европските земји годинава протерале стотици руски функционери за кои веруваат дека се шпиони, пренесува Анадолија. Loading… „Оваа година, усогласена кампања доведе до протерување на голем број руски функционери ширум светот, вклучително и повеќе од 600 од Европа. СметамеПрочитај повеќе