Кејт Мидлтон

Сподели со своите пријатели

По смртта на кралицата Елизабета Втора, која помина седум децении на тронот, нејзиниот син Чарлс стана нов крал. Loading… Како што беше потврдено вечерва, новиот крал го избрал името Чарлс Трети, додека неговата сегашна титула ќе ја носи неговиот најстар син Вилијам. На официјалниот Твитер профил на принцот Вилијам иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Војвотката од Сасекс Меган Маркл не патува во Балморал со војводата од Сасекс, а Хари ќе патува сам, изјавија извори за британските медиуми. Loading… Голем број членови на кралското семејство побрзаа во шкотскиот замок откако се појавија вести дека лекарите се „загрижени за здравјето на нејзиното височество“. Војвотката од Кембриџ,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон не отпатувала во Абердиншир со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам. Loading… Откриено е зошто Кејт одлучила да остане со децата во Виндзор и да не оди кај кралицата. Имено, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис тргнале на училиште. Денеска беше нивниот прв официјален ден назадПрочитај повеќе