Јулија Мендел

Сподели со своите пријатели

Руски проектил утрово уби две лица во Днипро, четвртиот по големина град во Украина. Loading… Меѓу убиените има и бремена жена, објави Јулија Мендел, поранешна портпаролка на украинскиот претседател Володимир Зеленски. Три лица се ранети во нападот и се хоспитализирани, објави таа.   “We fight terrorists every day… Another missileПрочитај повеќе