Украина: Трудница загина во руски ракетен напад

[adrotate banner="26"]
Сподели со своите пријатели

Руски проектил утрово уби две лица во Днипро, четвртиот по големина град во Украина.

Loading...

Меѓу убиените има и бремена жена, објави Јулија Мендел, поранешна портпаролка на украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Три лица се ранети во нападот и се хоспитализирани, објави таа.

 

 

Како што јави Sky News, руски проектил погодил бензинска пумпа во Днепар. Огромен кратер останал на земја и избил пожар.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Украина ќе произведува оружје заедно со САД

Нападот го потврди и локалниот шеф на воената администрација Валентин Резниченко.

Loading...

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.