ЈП „Куманово паркинг“

Сподели со своите пријатели

Женско лице вчера физички нападнало вработена во депото на кумановската „пајак“ служба во ЈП „Куманово паркинг“. Loading… – На 29.02.2024 во 00.40 часот во СВР Куманово, В.И.(30), вработена во Јавно претпријатие „Куманово паркинг“, пријавила дека на работното место во депо на „пајак“ службата била физички нападната од едно женско лице,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куманово остана без новото пајак возило откако полицијата вчера го исклучила до сообраќај, информираше денеска на прес конференција директорот на ЈП „Куманово паркинг“, Сашо Петрушевски. Loading… На прес конференцијата директорот ги демантираше изнесените невистини во дел од порталите во врска со пајак возилото, а воедно потенцира дека јавното претпријатие еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жител а селото Черкези физички нападнал вработен во Јавното претпријатие „Куманово паркинг“. Loading… – На 15.02.2023 во 17.30 часот во СВР Куманово, Д.Ц.(41) од село Режановце, кумановско, пријавил дека на работното место во Ј.П. „Куманово паркинг“ на улица „11 Октомври“ бил физички нападнат од Е.А. од село Черкези, кумановско, аПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

ЈП „Куманово паркинг“ почна со менаџирање на четирите големи спортски објекти во Куманово, градски базен, стрелиште, градски стадион, Соколана, футсал игралишта и други помали спортски објекти, соопштија денеска надлежните. Loading… Одлуката ја донесе Советот на општината. Дел од објектите кои Владата ѝ ги врати на општина Куманово ќе се реконструираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По две години централното градско подрачје на Куманово ќе се украсува во пресрет на новогодишните празници. За оваа намена ќе се одвојат 3 милиони денари. Loading… Но, овој пат општината ќе се украсува со сопствени новогодишни украси, кои согласно плановите ќе можат да се  користат и наредните години. За овааПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јавното претпријатие „Куманово Паркинг“ за три месеци, јануари февруари и март годинава инкасираше 5, 2 милиони денари, што е за милион повеќе во однос на истиот период 2021 година, информираа денеска надлежните. Од претпријатието ги повикаа советниците да придонесат во креирањето на развојната политика на претпријатието и да ги следатПрочитај повеќе