измама

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишен кумановец бил измамен за сума од 65 милиони денари, а осомничен дека го сторил кривичното дело е Скопјанец кој живеел во Струмица, кој веќе бил осудуван за измама. Loading… – На 18.04. 2022 во СВР Куманово, 57-годишен маж од Куманово пријавил дека бил измамен од И.М.(47) одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишен кумановец бил измамен за сума од 500 евра при обид да ги замени во денари. Loading… – На 12.04.2022 во 21.00 часот во СВР Куманово, 21-годишен маж од кумановско село пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 500 евра, информираат од Секторот за внатрешниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Маж, кој глумејќи пилот, на измама зел 120.000 фунти (140.000 евра) од три вљубени жени, успеал да заведе уште една, со која стапил во врска од затвор. Амар Хајдер (31) се сретнал со здарвствена работничка кога привремено бил пуштен од затвор, каде служел казна од пет години поради измама. ДуриПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Девојка од Лос Анџелес одлучила да провери колку нејзиното момче е верно, па под влијание на најдобриот пријател го ставила на искушение. БИЗАРНА КАЗНА: Поради неверство ќе мора да пере лешеви во мртовечница Loading… Авторите на познатата емисија „To Catch a Cheater“ кои снимаат вакви ситуации испратиле на нејзиното момчеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јујуберот Хоби Стјуарт (27) на своите пријатели им најави дека ќе стане татко на близнаци. Трудница се сликала со 20.000 пчели на стомакот, но љубовта кон нив не завршила среќно (фото+видео) Loading… Иако тој и девојката не биле во врска, очекувал дека децата ќе ги одгледуваат заедно, но се покажалоПрочитај повеќе