Бев со девојка за една ноќ, а кога требаше да се породи дознав грозна вистина (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Јујуберот Хоби Стјуарт (27) на своите пријатели им најави дека ќе стане татко на близнаци.

Трудница се сликала со 20.000 пчели на стомакот, но љубовта кон нив не завршила среќно (фото+видео)

Loading...

Иако тој и девојката не биле во врска, очекувал дека децата ќе ги одгледуваат заедно, но се покажало дека вистната е малку поинаква. Стјуарт во емотивното видео објаснил дека сепак нема да стане татко. Имено, жената со која наводно ги зачнал близнаците непрестано му давала разни изговори поради кои не може да оди со неа на прегледи, а Стјуарт кој бил возбуден поради веста дека ќе стане татко, воопшто не сомневал во неа.

Како еден орангутан успеа да раснежни трудница? (видео)

Редовно биле во контакт, правејќи планови за тоа што ќе биде кога децата ќе се родат, а дури избрале и имиња. Ја запознал со своето семејство, а тврди дека имала и видлив труднички стомат. Работит се ископлицирале кога дошло време за породување. Таа имала закажан царски рез, но како не можел да ја добие на мобилниот телефон, Стјуарт во паника ги обиколил локалните болници, а во ниту една никој не слушнал за неа.

– Тогаш помислив дека можеби не сака да бидам таму за време на породувањето. Не ми беше јасно зошто не сакала затоа што знаела колку е важно да приствувам, вели тој.

Како еден орангутан успеа да раснежни трудница? (видео)

Дури кога нејзиното ичезнување го пријавил во полиција дознал дека таа лажела дека двајцата родители и починале. Неколку часа подоцна му испратил порака дека родила и дека едното дете е добро, а другото на интензивна нега. Станал сомничав кога не му дозволила да ги види децата и од нејзиниот татко дознал дека никогаш и не била трудна.

– Се што ми имаше кажувано и се што мислев дека се случува беше лага. Еден ден психички се подготвував за да станам татко, а веќе следниот ден од тоа немаше ништо, рекол Стјуарт.

Трудница минала низ пекол кога открила дека е алергична од бебето што го носи (видео)

Без оглед на се, не го открил нејзиниот идентите и и порачал дека се надева оти ќе успее повторно да си го изгради својот живот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.