ИРИС-Т

Сподели со своите пријатели

Германија го испорача првиот од четирите системи за воздушна одбрана ИРИС-Т на Украина, а американскиот систем НАСАМС е на пат, изјави украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников. Loading… Резников вчера на својот Твитер профил објави германска испорака на системи за противвоздушна одбрана, неколку дена откако тешки руски ракетни напади гиПрочитај повеќе