Илина Ангеловска

Сподели со своите пријатели

Пожарот кој избувна вчера во атарот на кумановското село Стрезовце денеска се проширил и е на пат да се префрли кон селото Стрезовце. Loading…     Ова попладнево го соопшти директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов. –  Во овој момент во гаснењето на овој пожар учествуваат еденПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Театар Куманово ја доби наградата за најдобра претстава на Меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија“. Loading… Стручното жири на фестивалот во состав од: Магдалена Ризова Черних (актерка) и членови на жирито: Драгана Таневска (режисерка), Илија Струмениковски (актер), Петар Андоновски (писател), и Крсто Богојевски (сценограф) донесе одлука кумановската претстава „Секс иПрочитај повеќе