Хитроу

Сподели со своите пријатели

Полицијата отвори истрага откако на аеродромот Хитроу во Лондон беше пронајден метал контаминиран со ураниум, објави денеска Би-би-си. Loading… Службениците на Контратерористичката команда одговорија на безбедносното предупредување во Хитроу, кое беше активирано на 29 декември. Весникот „Сан“, кој прв ја објави веста, објави дека ураниумот дошол од Пакистан во праткаПрочитај повеќе