хеликоптерска несреќа

Сподели со своите пријатели

Четири лица се водат како исчезнати откако се урна хеликоптер кој полета од нафтена платформа во Мексиканскиот залив, соопшти американската крајбрежна стража. Loading… Потрагата траела осум часа и сѐ уште не се знае дали потрагата ќе продолжи денеска пред пладне, јавува Танјуг. „Секогаш е тешко да се донесе одлука даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што пренесуваат мексиканските медиуми, неколку минути по полетувањето, хеликоптерот се урнал во празен простор покрај патот во градот Хесус Марија во државата Агуаскалиентес. Loading… Во несреќата загинаа пет лица, меѓу кои и министерот Санчез кој исто така беше во хеликоптерот. На видеата објавени на социјалните мрежи се гледа декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осум членови на мировните сили на Обединетите нации, шест Пакистанци, еден Русин и еден Србин, загинаа кога нивниот хеликоптер се урна за време на мисијата во Демократска Република Конго, соопштија Обединетите нации и пакистанските власти на 29 март. Loading… Портпаролот на генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш ја потврди смрттаПрочитај повеќе