хеликоптерска несреќа

Сподели со своите пријатели

Осум членови на мировните сили на Обединетите нации, шест Пакистанци, еден Русин и еден Србин, загинаа кога нивниот хеликоптер се урна за време на мисијата во Демократска Република Конго, соопштија Обединетите нации и пакистанските власти на 29 март. Loading… Портпаролот на генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш ја потврди смрттаПрочитај повеќе