Гуџарат

Сподели со своите пријатели

Полицијата во индиската држава Гуџарат уапси седум лица за наводно претепување на војник до смрт. Loading… Тој бил нападнат откако протестирал поради објавувањето на видео од неговата ќерка тинејџерка на Интернет, се вели во соопштението на полицијата. Војникот Мелај Вагела се пожали откако видеото од неговата ќерка стана вирално наПрочитај повеќе