гранични премини

Сподели со своите пријатели

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во североисточните, северозападните и југозападните делови од државата. Во источните и јужните делови коловозите се претежно влажни, информираат од Авто мото сојузот на Македонија. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, но во моментовПрочитај повеќе