Ѓулсен Чолакоглу

Сподели со своите пријатели

Турската поп-пејачка Ѓулсен е уапсена поради „поттикнување омраза и непријателство“ и поради шега на сметка на турските верски училишта. Loading… 46-годишната пејачка, чие целосно име е Ѓулсен Чолакоглу, беше однесена од нејзиниот дом прво на сослушување во Истанбул, а потоа и официјално уапсена, а ќе остане во затвор до судењето.Прочитај повеќе