Фернандо Торака

Сподели со своите пријатели

Американскиот бодибилдер Фернандо Торака, кој на светската јавност ѝ стана познат по прилично бизарната навика да јаде по 100 јајца дневно, откри зошто оваа храна е најдобра опција за него. Loading… Тој тврди дека јајцата брзо се вари, па затоа се многу полесни од другите протеински намирници кои се препорачуваатПрочитај повеќе